Energinisgerimas.lt – Energiniai, energetiniai gėrimai

Energiniai, energetiniai gėrimai. Lietuvoje parduodami energetiniai gėrimai, kokteiliai su energetiniais gėrimais.

Mitai ir faktai apie energinius gėrimus

Mitas Nr. 1 – Vienoje energinio gėrimo skardinėje yra 5-6 kavos puodelių kofeino dozė. Iš tikrųjų viename kavos puodelyje yra maždaug 80-130 mg (550-850mg/1000ml) kofeino. Vienoje skardinėje energinio gėrimo yra maždaug 80 mg (320mg/1000ml) kofeino. Taigi iš tiesų energinio gėrimo skardinėje esantis kofeino kiekis prilygsta puodeliui kavos. Per dieną suaugusiam žmogui rekomenduojama neviršyti 400mg kofeino dozės.

Mitas Nr. 2 – Energiniai gėrimai padeda sumažinti pagyrių simptomus. Viskas priklauso nuo žmogaus organizmo, vienam gali padėti arbata, kitam mineralinis vanduo, trečiam aspirino tabletė. Energiniai gėrimai kaip ir kava turi daug kofeino, o kofeinas, beje kaip ir alkoholiniai gėrimai, dehidratuoja mūsų kūną. Taigi pagyrių metu geriant energinius gėrimus ar kavą siūlome nepamiršti ir puodelio vandens.

Mitas Nr. 3 – Energiniai gėrimai yra uždrausti kitose Europos šalyse. Iš tiesų daugumoje Europos šalių energiniai gėrimai nėra uždrausti, tiesiog kai kur taikomi apribojimai. Didžiojoje Britanijoje atlikus tyrimus buvo nuspręsta įspėti apie galimą žalą vaikams ir besilaukiančioms moterims. Latvijoje nuo 2012 metų energiniai gėrimai parduodami tik sulaukusiems 18-os metų. Kai kuriose šalyse taikomi maksimalaus kofeino kiekio apribojimai. Red Bull energiniais gėrimai neleidžiama prekiauti Prancuzijoje.

Mitas Nr. 4 – Energiniai gėrimai degina kalogijas. Iš tikrųjų energinis gėrimas tiesiog greitai suteikia energijos ir išgėrus jo prieš treniruote jūsų treniruotė bus efektyvesnė.

Rating: 1.0. From 2 votes.
Please wait...

Leave a reply

*